آیا تفاوت قیمت‌ها در بروکرها منطقی است؟

همانطور که می‌دانید بازار فارکس نوعی بازار OTC بوده (عدم وجود مرکز سازماندهی واحد برای بازار، مانند سازمان بورس اوراق بهادار) و مرجع قیمت‌دهی واقعی وجود ندارد که بر این اساس تفاوت اندک قیمت‌ها در بروکرهای مختلف قابل توجیه است که البته بروکرها متعهد هستند که بهترین و منصفانه‌ترین قیمت‌ها را به مشتریان ارائه دهند.

تفاوت تا چه اندازه مجاز است؟

پیرو ریزش اخیر اونس طلا در تاریخ 9 آگوست 2021 در بازار فارکس، بروکرهای مختلف، میزان ریزش طلا را تا حدود قیمت 1680 دلار اعلام کرده‌اند. این در حالی است که در پلتفرم متاتریدر بروکر ربو فارکس طلا تا 1638 دلار و در پلتفرم R Trader تا 1612 دلار ریزش کرده است! نکته قابل توجه این است که در پلتفرم‌های معاملاتی مختلف خود بروکر فارکس نیز تفاوت وجود دارد. به طوری که در دو حساب اختلاف ریزش طلا 26 دلار است.

آیا ربوفارکس دلیل منطقی ارائه کرده است؟

بروکر روبو فارکس در پاسخ به اعتراضات معامله‌گران گفته به دلیل تفاوت Liquidity Provider (تأمین‌کننده نقدینگی) در بروکرها، قیمت‌ها می‌تواند متفاوت باشد و در نهایت اعتراض مشتریان را نپذیرفته و قیمت‌ها را صحیح اعلام کرده است. در نهایت به نظر می‌رسد که پاسخ بروکر روبو فارکس برای توجیه این مقدار اختلاف قابل قبول نیست. چراکه اختلاف قیمتی که روبوفارکس ارائه کرده بود با بروکرهای دیگر تفاوت فاحشی دارد.

میانگین: 0 / 5. تعداد: 0