از آنجا که بازار فارکس (بازار مبادلات ارزهای خارجی) یک بازار خاص با ویژگی‌های منحصر به فرد است، معامله‌گران راه‌های مختلفی برای سرمایه گذاری و یا معامله بر روی ارزها دارند. در این میان، محبوب‌ترین روش‌ها عبارتند از : بازار نقدی، آتی، اختیار و ETF

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

بازار نقدی

در بازار نقدی، ارزها فورا با استفاده از قیمت فعلی بازار معامله می شوند. نکته عالی در مورد این بازار سادگی، نقدینگی، کارمزد کم و عملکرد شبانه‌روزی آن است. شرکت در این بازار بسیار آسان است زیرا می‌توان با حداقل ۲۵ دلار حساب باز کرد! (که پیشنهاد می‌کنیم این کار را نکنید) – دلیل آن را در درس سرمایه‌گذاری خواهید آموخت!

گذشته از آن، بیشتر کارگزاران معمولا نمودار، اخبار و تحلیلهای مختلف را به صورت رایگان ارائه می کنند.

آتی

قراردادهای آتی، به قراردادهای موکول به آینده برای خرید یا فروش دارایی خاصی با قیمت مشخص گفته می شود (به همین دلیل به آنها آتی گفته می شود). قراردادهای آتی فارکس توسط بورس کالای شیکاگو (CME) در سال ۱۹۷۲ ایجاد شد. از آنجا که قراردادهای آتی استانداردند و از طریق بورس متمرکز داد و ستد می شوند، بسیار شفاف و تحت نظارت است. این بدان معنی است که اطلاعات قیمت و معامله به راحتی در دسترس است.

اختیار

اختیار ، ابزار مالی است که حق یا اختیار برای خرید یا فروش دارایی با قیمت مشخص در تاریخ انقضا را به خریدار می‌دهد اما برای خریدار آن تعهد ایجاد نمی‌کند. اگر معامله‌گر قرارداد اختیار را به فروش برساند، آن‌گاه موظف به خرید یا فروش دارایی با قیمت خاص در تاریخ انقضا است. درست مانند آتی، اختیار نیز در بورس معامله می شود، مانند بورس شیکاگو، بورس بین المللی اوراق بهادار یا بورس سهام فیلادلفیا. با این حال، نقطه ضعف در معامله اختیار در بازار فارکس این است که ساعت بازار برای قراردادهای اختیار محدود است و نقدینگی تقریبا به اندازه بازار آتی نیست.

قراردادهای ETF

ETF‌ها جوان ترین اعضای بازار فارکس اند. ETF می تواند شامل مجموعه ای از سهام، همراه با برخی ارزها باشد که به معامله گر اجازه میدهد تا تنوع معاملات را با دارایی های مختلف افزایش دهد. اینها توسط موسسات مالی ایجاد می شوند و می توانند مانند سهام، از طریق بورس معامله شوند. مانند اختیارهای فارکس، محدودیت در معامله ETF ها این است که این بازار ۲۴ ساعت باز نیست. همچنین، از آنجایی که ETF ها شامل سهامند، مشمول کمیسیون معاملات و سایر هزینه های معامله نیز می شوند.

میانگین = 4 / 5. | تعداد = 3