ماجرای سرقت و افشای اطلاعات مشتریان بروکر آلپاری چیست؟

ماجرا از کجا آغاز شد؟

چند روز پیش به شکل گسترده‌ای کاربران شبکه‌های اجتماعی از به سرقت رفتن اطلاعات مشتریان بروکر آلپاری خبر دادند. ماجرا از این قرار بود که یکی از وبسایت‌هایی که اطلاعات هک شده را برای فروش قرار می‌دهد فایلی را که حاوی اطلاعات هزاران مشتری بروکر آلپاری بود برای فروش قرار داد. اطلاعات این فایل شامل نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تلفن و یک سری اطلاعات دیگر است. در این فایل رمز حساب‌ها منتشر نشده است.

آیا مشتریان آلپاری باید نگران باشند؟

برخی از کارشناسان مستقل و باسابقه با بررسی بخشی از این اطلاعات، صحت آن را تأیید نمودند. اما بروکر آلپاری صحت اطلاعات را مخدوش اعلام کرده و گفته که اطلاعات این فایل با اطلاعات مشتریان این بروکر هم‌خوانی ندارد.

قطعا در این چند روز اخیر مشتریان و کاربران بروکر آلپاری دچار شوک ناگهانی ناشی از شنیدن اخبار به سرقت رفتن اطلاعات اکانت مشتریان آلپاری شده‌­اند. افرادی نیز درصدد انتقال دارایی خود و تغییر بروکر بوده‌­اند؛ قطعا چنین اتفاقی در صورت صحت داشتن، لطمه شدید به حسن شهرت این بروکر خواهد زد.

با توجه به این‌که آلپاری صحت اطلاعات را تکذیب کرده و حتی اگر اطلاعات صحیح هم باشد رمز حساب‌ها در آن وجود ندارد لازم نیست خیلی نگران شوید. هرچند ممکن است پسورد حساب‌ها نیز در اختیار هکر باشد و آن را در یک فایل جداگانه برای فروش قرار دهد.

آلپاری: افشای اطلاعات مشتریان شایعه است

در حال حاضر بروکر آلپاری افشای اطلاعات را تکذیب کرده و آن را شایعه خوانده و اذعان داشته که اطلاعات ارائه شده توسط هکر­ها هیچ‌­گونه مطابقتی با اطلاعات حساب مشتریان آلپاری لیمیتد ندارد؛ اما با توجه به اینکه برخی از کارشناسان مستقل صحت اطلاعات را تایید کرده‌اند بهتر از این درز اطلاعات را جدی‌تر بگیرید.

توصیه ‌می‌کنیم از درون کابین هرچه سریع‌تر، پسورد حساب های خود را تغییر دهید.

میانگین: 3.5 / 5. تعداد: 4

فهرست

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات