معامله با کمک خطوط

حالا که اصول اولیه را می دانید، وقت آن است که این ابزارهای فنی ساده اما بسیار مفید را در داد و ستد به کار ببریم. از آنجا که می‌خواهیم همه چیز را ساده کنیم، سطوح حمایت و مقاومت داد و ستد را به دو ایده ساده تقسیم می‌کنیم: پرش و شکست

پرش

همانگونه که از نام آن پیداست، یکی از روش‌های سطوح حمایت و مقاومت داد و ستد درست بعد از پرش است. بسیاری از معامله گران خرده فروشی این اشتباه را مرتکب می‌شوند که دستورات خود را مستقیماً روی سطوح حمایت و مقاومت تنظیم می‌کنند و صبر می‌کنند تا معامله مورد نظرشان انجام شود. ممکن است این روش بعضی اوقات جواب دهد اما این روش فرض می‌کند که سطح حمایت یا مقاومت سر جای خود می‌ماند بدون آنکه قیمت واقعاً به آنجا برسد.

ممکن است با خود بگویید، چرا یک دستور ورودی درست روی خط نگذارم؟ به این ترتیب، خیالم از بهترین قیمت ممکن راحت می‌شود.» هنگام بازی پرش، می‌خواهیم اوضاع را به نفع خود تغییر دهیم و نوعی تأیید به دست آوریم که حمایت یا مقاومت باقی خواهد ماند. به جای خرید یا فروش در همان ابتدای کار، صبر کنید که قبل از ورود، پرش کند. با انجام این کار، از آن لحظاتی که قیمت سریع حرکت می‌کند و در سطوح حمایت و مقاومت می‌شکند اجتناب می‌کنید. بنا به تجربه، گرفتن چاقوی در حال سقوط می‌تواند واقعاً خطرناک باشد…

شکست

در دنیای کامل، سطوح حمایت و مقاومت تا ابد باقی می‌مانند، غذاهای مک دونالد سالم خواهند بود و همه ما روی کوله پشتی خود جت داریم. در دنیای کامل داد و ستد، می‌خواهیم هرگاه قیمت به سطوح حمایت و مقاومت مهم برخورد می‌کند پرش کنیم و کلی پول به جیب بزنیم. واقعیت امر این است که این سطوح اغلب شکسته می‌شوند. بنابراین، فقط بازی پرش کافی نیست. همچنین باید بدانید که هر گاه سطوح حمایت و مقاومت راه می‌دهند چه باید کرد! دو راه برای بازی شکستن وجود دارد: راه تهاجمی یا راه محافظه کار.

راه تهاجمی

ساده‌ترین راه برای بازی شکستن همانا خرید یا فروش در هر زمانی است که قیمت از منطقه حمایت یا مقاومت عبور متقاعدکننده‌ای دارد. کلمه کلیدی در اینجا متقاعد کننده است زیرا فقط می‌خواهیم در زمانی که قیمت از سطح حمایت یا مقاومت عبور می‌کند وارد شویم. می‌خواهیم منطقه حمایت یا مقاومت طوری عمل کند انگار که همین الان ضربه کاراته چاک نوریس را دریافت کرده است: می‌خواهیم قیمت در آنجا بشکند و از درد به خود بپیچد.

راه محافظه کارانه

این وضعیت فرضی را در نظر بگیرید: تصمیم دارید EUR / USD را خریداری کنید به امید آن که پس از پرش از سطح حمایت افزایش یابد. بلافاصله پس از آن، حمایت می‌شکند و اکنون در موقعیت ضرر قرار دارید، و مانده حسابتان به آرامی در حال سقوط است.

آیا …

  1. شکست را می‌پذیرید، و موقعیت خود را نقد می‌کنید؟

یا

  1. معامله خود را حفظ می‌کنید و صبر می‌کنید تا قیمت دوباره بالا رود؟

اگر دومی را انتخاب کنید، آنگاه به راحتی این نوع روش داد و ستد را درک می‌کنید. به یاد داشته باشید، هر زمان که موقعیتی را می‌بندید، طرف مقابل معامله را بر می‌دارید. بستن معامله (خرید) EUR/USD در نقطه سر به سر یا نزدیک آن به معنای فروش همان مقدار EUR / USD است. حال اگر فروش و نقد کردن موقعیت‌های زیان ده در سطح حمایت شکسته شده به اندازه کافی رخ دهد، قیمت معکوس خواهد شد و دوباره شروع به سقوط خواهد کرد. این پدیده دلیل اصلی این امر است که چرا سطوح حمایت شکسته شده در زمانی که می‌شکنند به مقاومت تبدیل می‌شوند. همانطور که حدس زده‌اید، استفاده از این پدیده تماماً در مورد صبور بودن است. به جای ورود درست در زمان شکستن، صبر کنید تا قیمت به سطح حمایت یا مقاومت شکسته شده بر گردد و پس از پرش قیمت وارد شوید.

چند کلمه هشدار… این امر همیشه اتفاق نمی‌افتد. «ریست شدن» سطوح حمایت و مقاومت همیشه رخ نمی‌دهد. گاهی اوقات قیمت در یک جهت حرکت می‌کند و شما را پشت سر می‌گذارد. به این دلیل، همیشه از دستور توقف استفاده کنید و هرگز فقط به دلیل امید معامله را نگه ندارید.

میانگین = 4.2 / 5. | تعداد = 9