مثل هر مهارت جدیدی که یاد می‌گیرید، نیاز به یادگیری اصطلاحات مربوطه دارید…

به خصوص اگر می‌خواهید قلب عشق خود را به دست آورید. شمای مبتدی باید اصطلاحات خاصی را مثل کف دست خود بشناسید و سپس معامله کنید. برخی از این اصطلاحات را قبلاً یاد گرفته‌اید، اما مرور آنها ضرری ندارد.

ارزهای اصلی و غیر اصلی به هشت ارز پر معامله (AUD، NZD، CAD، CHF، GBP، JPY، EUR، USD) ارزهای اصلی یا «ماژورها» گفته می‌شود. این‌ها نقدترین و جذاب‌ترین ارزها هستند. به تمام ارزهای دیگر ارزهای مینور یا غیر اصلی گفته می‌شود.

 

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

حد ضرر

به میزان ضرری که شما برای یک معامله در نظر می گیرید. مثلا سهامی را خریده اید و برای خود مشخص می کنید که ضرر من در این خرید نهایت ده درصد خواهد بود یا مثلا ضرر من در این معامله فلان میزان خواهد بود و اجازه ضرر بیشتر نمی دهم و معامله را با ضرر می بندم. هدف از داشتم حد ضرر یا حد توقف زیان این است که از ضرر بیشتر جلوگیری کنید

ارز پایه

ارز پایه اولین ارز در هر جفت ارز است. مظنه ارز نشان می‌دهد ارزش ارز پایه در مقابل ارز دوم چقدر است. برای مثال، اگر نرخ USD/CHF برابر با 1.6350 است، آنگاه یک USD ارزش 1.6350 CHF را دارد.

پیپ

در جفت ارزهایی که نرخ برابری آنها تا چهار رقم اعشار محاسبه می شود، به رقم چهارم بعد از اعشار پیپ (Pips) یا (Point) می گویند.

در جفت ارزهایی که شامل ین ژاپن هستند (و طبق آنچه گفته شد تا دو رقم اعشار محاسبه می شوند) رقم دوم بعد از اعشار را پیپ یا پوینت می نامیم.

پیپت

پیپت یک دهم پیپ است. وقتی یک جفت‌ارز ۵ رقم اعشار داشته باشید آخرین رقم آن پیپت است. بعضی از کارگزاران پیپت‌ها را برای دقت بیشتر در اعلام مظنه اعلام می‌کنند. برای مثال، اگر EUR / USD از 1.32156 به 1.32158 پیپت یا پوینت حرکت کرده است.

قیمت فروش

قیمت فروش قیمتی است که در آن بازار حاضر به خرید جفت ارز خاصی در است. در این قیمت، معامله گر می‌تواند ارز پایه را به فروش برساند. ارز پایه در سمت چپ مظنه نشان داده می‌شود.

برای مثال، در مظنه GBP/USD 1.8812/15 قیمت پیشنهادی 1.8812 است.

این بدان معنی است که یک پوند انگلیس را به مبلغ 1.2815 دلار آمریکا به فروش می‌رسانید.

قیمت خرید

قیمت خرید قیمتی است که در آن بازار حاضر به فروش جفت ارز خاصی به شما است. در این قیمت، می‌توانید ارز پایه را خریداری کنید. قیمت خرید در سمت راست مظنه نشان داده می‌شود.

برای مثال، در مظنه EUR/USD.12812/15 قیمت خرید برابر با 1.2815 است. این بدان معنی است می‌توانید یک یورو را با 1.2815 دلار آمریکا خریداری کنید. به قیمت خرید قیمت عرضه هم گفته می‌شود.

میانگین = 4.2 / 5. | تعداد = 5