0

دوستان خود را با اصطلاحات فارکس تحت تأثیر بگذارید

مثل هر مهارت جدیدی که یاد می‌گیرید، نیاز به یادگیری اصطلاحات مربوطه دارید… به خصوص اگر می‌خواهید قلب عشق خود را به دست آورید. شمای مبتدی باید اصطلاحات خاصی را مثل کف دست خود بشناسید و سپس معامله کنید. برخی از این اصطلاحات را قبلاً یاد گرفته‌اید، اما مرور آنها ضرری ندارد.

ارزهای اصلی و غیر اصلی به هشت ارز پر معامله (AUD، NZD، CAD، CHF، GBP، JPY، EUR، USD) ارزهای اصلی یا «ماژورها» گفته می‌شود. این‌ها نقدترین و جذاب‌ترین ارزها هستند. به تمام ارزهای دیگر ارزهای مینور یا غیر اصلی گفته می‌شود.

ارز پایه

ارز پایه اولین ارز در هر جفت ارز است. مظنه ارز نشان می‌دهد ارزش ارز پایه در مقابل ارز دوم چقدر است. برای مثال، اگر نرخ USD/CHF برابر با 1.6350 است، آنگاه یک USD ارزش 1.6350 CHF را دارد.

در بازار فارکس دلار آمریکا معمولاً دارز پایه، برای مظنه در نظر گرفته می‌شود، بدین معنی که مظنه به صورت واحدی از 1 دلار آمریکا در ازای هر ارز دیگر اعلام شده در جفت ارز است. استثناهای مهم در این قانون عبارتند از: پوند انگلیس، یورو، و دلار استرالیا و نیوزیلند.

ارز متقابل

ارز متقابل هر جفت ارزی است که هیچ از یک از دو ارز تشکیل دهنده آن دلار آمریکا نیست. این جفت ارزها رفتار قیمت نامنظم را از خود نشان می‌دهند زیرا معامله گر در واقع دو معامله USD را شروع کرده است. برای مثال، آغاز EUR/GBP خرید معادل خرید یک جفت ارز EUR / USD و فروش GBP / USD است. جفت ارزهای مقابل اغلب هزینه تراکنش بالاتری دارند. ودیعه (وجه الضمان) وقتی حساب ودیعه جدیدی را با کار گزار فارکس باز می‌کنید، باید حداقل مبلغ را برای آن کار گزار سپرده گذاری کنید. این حداقل مبلغ از یک کارگزار تا کارگزار دیگر متفاوت است و می‌تواند 100 دلار تا 100000 دلار باشد.

هر بار که معامله جدیدی را انجام می‌دهید، درصد معینی از مانده حساب در حساب ودیعه به عنوان ودیعه الزامی اولیه برای معامله جدید بر اساس جفت ارزهای مربوطه، قیمت فعلی آن، و تعداد واحدها (یا لات‌های معامله شده کنار گذاشته خواهد شد. اندازه لات معمولاً به ارز پایه اشاره دارد.

برای مثال، فرض کنید حساب مینی باز می‌کنید که که اهرم 200:1 یا ودیعه 0.5٪ را فراهم می‌کند. حساب‌های مینی لات‌های کوچک را معامله می‌کنند. فرض کنیم یک مینی لات برابر با 10000 دلار است. اگر یک مینی لات باز کنید، به جای ارائه 10000 دلار کامل، فقط به ۵۰ دلار نیاز دارید.

($ 10,000 x 0.5% = $ 50)

پیپ

کوچک‌ترین واحد قیمت برای هر ارز است. تقریباً تمام جفت ارزها از پنج رقم معنادار تشکیل می‌شوند و اکثر جفتها دارای رقم اعشار بلافاصله بعد از اولین رقم هستند، یعنی، EUR/USD برابر با 1.2538 است. در این مثال، یک پیپ برابر است با کوچکترین تغییر در رقم چهارم اعشار – یعنی 0.0001

بنابراین، اگر ارز متقابل در هر جفت ارز USD باشد، آنگاه یک پیپ همیشه برابر است با یک صدم سنت. استثناهای مهم جفت ارزهای حاوی ین ژاپن‌اند که در آنها هر پیپ معادل 0.01 است.

پیپت

پیپت یک دهم پیپ است. بعضی از کارگزاران پیپهای کسری، یا همان پیپ‌ها، را برای دقت بیشتر در اعلام مظنه اعلام می‌کنند. برای مثال، اگر EUR / USD از 1.32156 به 1.32158 پیپ حرکت کرده است.

قیمت فروش

قیمت فروش قیمتی است که در آن بازار حاضر به خرید جفت ارز خاصی در است. در این قیمت، معامله گر می‌تواند ارز پایه را به فروش برساند. ارز پایه در سمت چپ مظنه نشان داده می‌شود.

برای مثال، در مظنه GBP/USD 1.8812/15 قیمت پیشنهادی 1.8812 است.

این بدان معنی است که یک پوند انگلیس را به مبلغ 1.2815 دلار آمریکا به فروش می‌رسانید.

قیمت خرید

قیمت خرید قیمتی است که در آن بازار حاضر به فروش جفت ارز خاصی به شما است. در این قیمت، می‌توانید ارز پایه را خریداری کنید. قیمت خرید در سمت راست مظنه نشان داده می‌شود.

برای مثال، در مظنه EUR/USD.12812/15 قیمت خرید برابر با 1.2815 است. این بدان معنی است می‌توانید یک یورو را با 1.2815 دلار آمریکا خریداری کنید. به قیمت خرید قیمت عرضه هم گفته می‌شود.

کارمزد / فروش

خرید کارمزد تفاوت بین قیمت فروش و قیمت خرید است. «مظنه رقم بزرگ» اصطلاح فروشنده است که اشاره به چند رقم اول نرخ تبادل دارد. این ارقام معمولاً در مظنه فروشنده حذف می‌شوند. برای مثال، نرخ USD/JPY ممکن است 118.34/118.30 باشد اما بطور شفاهی بدون سه رقم اول و به صورت «30/34» نقل می‌شود. در این مثال، USD/JPY دارای کارمزد ۴ پیپ است.

تبدیل مظنه

نرخ‌های تبادل در بازار فارکس با استفاده از فرمت زیر بیان می‌شوند:

فروش / خرید = ارز متقابل / ارز پایه

هزینه تراکنش

مشخصه مهم کارمزد پیشنهاد /درخواست این است که برابر است با هزینه تراکنش برای معامله رفت و برگشتی. رفت و برگشتی به معنی معامله خرید یا فروش و معامله جبران فروش (یا خرید) با همان اندازه در همان جفت ارز است. برای مثال، در مورد نرخ EUR/USD با 15/1.2812، هزینه تراکنش سه پیپ است.

فرمول محاسبه هزینه تراکنش است:

قیمت فروش – قیمت خرید = هزینه تراکنش (کارمزد)

لوریج

ضریب اهرمی ضریب اهرمی عبارتست از نسبت سرمایه استفاده شده در یک معامله به موجودی لازم (ودیعه). اهرم توانایی کنترل مقادیر زیاد دار با مقدار نسبتاً کمی از سرمایه است. اهرم بین کارگزاران مختلف به طور چشمگیری متفاوت است، از 2:1 تا 500:1.

میانگین = 3.5 / 5. | تعداد = 2