هشدار! ایران بروکر نمی‌تواند مستقلا اعتبار این بروکر را تأیید کند.

در حال حاضر کار با این بروکر را توصیه نمی‌کنیم. اگر قصد افتتاح حساب در این بروکر داشتید از سرمایه‌گذاری مبالغ سنگین بپرهیزید.

نقد و بررسی بروکر آرون گروپس

بروکر آرون گروپس یکی از زیر مجموعه‌های شرکت آرون گروپس است که فعالیت‌های تجاری متفاوتی ارائه کرده است. این بروکر به مدیریت فرزاد وجیهی، بروکری فارسی زبان بوده وجامعه هدف آن نیز ایرانیان هستند، که البته حواشی زیادی نیز در ایران داشته است.

آرون گروپس دفتر رسمی در ایران ندارد و فعالیت خود را از سال 2020 در سنت وینسنت و گاردین شروع کرده است و مانند بسیاری از بروکرهای دیگر در این منطقه، آفشور محسوب میشود.

سابقه فعالیت تجاری بروکر آرون گروپس 2 سال است. این بروکر برای اولین بار عرضه‌کننده نمادهای تومانی در دنیا بوده است؛ این بدین معنی است که به غیر از نمادهای بین‌المللی مانند اونس طلا و نقره، یورو به دلار، پوند به دلار و … شما می‌توانید طلای آرون، سکه آرون، دلار به تومان، یورو به تومان و … را نیز معامله کنید.

در ادامه به بررسی دقیق‌تر ویژگی‌های بروکر آرون گروپس می‌پردازیم:

آیا بروکر آرون گروپس امنیت دارد؟

این بروکر به تازگی در FSA سنت وینسنت ثبت شده است. سطح اعتبار‌دهی این شرکت “متوسط” است. البته همانطور که ذکر شد این بروکر دارای حواشی زیادی بوده و بسیاری از مال‌باختگان با عنوان دستکاری معاملات و نوسانات تقلبی قیمت توسط بروکر، از آن شکایت کرده‌اند و طبق تحقیقات انجام شده، بر اساس مصاحبه مستقیم با مدیر عامل این بروکر، آقای فرزاد مجیدی (منبع: خبرگزاری خبربانان)، حکم برائت بروکر پس از بررسی شکایات در دادگاه صادر شده است. تاکنون بیش از 144 مورد از این قبیل شکایات رخ داده است. این بروکر در کانادا، ترکیه و سنت وینسنت دارای دفتر مرکزی است.

یکی دیگر از عوامل نارضایتی مشتریان، جابه‌جایی دائمی دفاتر استانی این بروکر و یا لغو امتیاز آن‌ها بوده که مدیریت شرکت در این مورد عنوان کرده به دلیل عدم همکاری صحیح دفاتر استانی، آن‌ها لغو امتیاز شده‌اند.

انواع حساب‌های ارائه شده در بروکر آرون گروپس

این بروکر 4 نوع حساب معاملاتی متفاوت برای انواع معامله‌گران ارائه کرده است که به شرح زیر است:

  • حساب استاندارد: این نوع حساب برای افراد حرفه‌ای در نظر گرفته شده است و به اذعان بروکر بهترین شرایط تجاری در این حساب لحاظ شده است. حداقل سپرده مورد نیاز 50 دلار آمریکا و یا معادل آن به تومان است. در واقع شما می‌توانید از واحد تومان نیز به عنوان ارز پایه استفاده کنید. اهرم معاملاتی در این حساب 1:300 بوده و امکان معامله نمادهای تومانی مذکور و بین‌المللی وجود دارد. همچنین به موجودی حساب شما سود سالانه 5 درصدی به صورت تومان تعلق می‌گیرد.
  • حساب نانو: برای افرادی که به دنبال حساب با سرمایه کم هستند مناسب است و حداقل دپازیت آن 1 دلار آمریکا و یا معادل تومانی آن است. لوریج 1:500 ارائه شده و سود سالانه حساب، ندارد. نمادهای تومانی و بین‌المللی نیز بدون سواپ هستند و فقط در معاملات بیت¬کوین، انس طلا و یورو به دلار کمیسیون دریافت نمی‌شود.
  • حساب VIP: برای افرادی که به دنبال معاملات با حجم زیاد هستند، این نوع حساب پیشنهاد شده است. همچنین برای حفظ سرمایه بیشتر اهرم معاملاتی به 1:200 کاهش یافته است. حداقل دپازیت 1000 دلار آمریکا و یا معادل تومانی آن است. سود سالانه 10 درصد به موجودی حساب شما تعلق می‌گیرد.
  • حساب نقدی: برای افرادی پیشنهاد شده است که علاقه¬مند به باز نگه داشتن معاملات در طولانی مدت هستند، احتمال کال مارجین در این حساب پایین است. حداقل دپازیت 500 دلار آمریکا و یا معادل تومانی آن است. لوریج تومانی 1:2 و لوریج دلاری 1:1 است. سود سالانه دلاری 2 درصد به موجودی حسابتان تعلق می‌گیرد.
    لازم به ذکر است سواپ و کمیسیون دریافتی برای حساب ها متغیر و بر اساس شرایط بازار است و در تمام روزهای هفته سواپ کسر خواهد شد.

روش‌های واریز و برداشت در بروکر آرون گروپس

از آنجایی که این بروکر فارسی زبان است پس قطعا روش واریز و برداشت ریالی برای مشتریان ایرانی ارائه کرده است.

در حال حاضر به عنوان آفر ویژه جهت واریز، کارمزدی دریافت نمی‌شود. امکان واریز مستقیم تومانی از طریق سایت خود بروکر امکان‌پذیر است.

همچنین می‌توانید از صرافی تاپ‌چنج نیز استفاده کنید.

از دیگر روش‌های واریز می‌توان به انتقال بین بانکی، پرفکت مانی، وبمانی، رمز ارز تتر، پاییر، اینینال، اسکریل، پی پال، ویزا کارت و مستر کارت اشاره کرد.

زمان نشست موجودی در حساب نیز بین 30 دقیقه تا 1 روز کاری به طول می‌انجامد. برای برداشت وجوه نیز می‌توانید از روش مستقیم تومانی، تاپ چنج، انتقال بانکی، پرفکت مانی، وبمانی، پاییر و رمزارز تتراستفاده کنید که در استفاده از رمز ارز تتر سقف برداشت تا 5000 است.

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر آرون گروپس

این بروکر از پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 استفاده کرده و تمامی اکسپرت¬های ارائه شده نیز در این پلتفرم قابل اجرا هستند. همچنین می‌توانید به صورت هم زمان از نسخه موبایل متاتریدر 5 نیز برای انجام عملیات مالی و یا معامله استفاده کنید.

ارتباط با بروکر آرون گروپس

وبسایت اصلی این بروکر به زبان فارسی بوده و تمامی توضیحات لازم در مورد موارد ضروری را ارائه کرده است. همچنین امکان چت به صورت فارسی در روزهای کاری هفته درسایت وجود دارد؛ اما به صورت آنلاین نیست و در صورت ورود نام و شماره تماس به نوعی تیکت می‌گذارید و پس از آن پشتیبانی پاسخگوی شما خواهد بود.

شماره تماس مستقیم دفتر ترکیه بروکر آرون گروپس: ۹۰۲۱۲۸۱۳۹۲۰۲+
آدرس ایمیل پشتیبانی: [email protected]

جوایز و تخفیفات بروکر آرون گروپس

در حال حاضر آفر های متفاوت در انواع حساب‌ها جهت معامله روی جفت ارزها و یا ابزارهای معاملاتی خاص ارائه کرده است.

30 درصد مبلغ واریزی نیز به عنوان بونوس اولین واریزی ارائه می‌شود که قابل برداشت است.

همچنین در صورت کال مارجین و منفی شدن حسابتان و واریز مجدد موجودی، 20 درصد از مبلغ موجودی را بونوس دریافت خواهیدکرد، که حداقل واریزی برای استفاده از این طرح 100 دلار است.

نظرات و انتقادات کاربران آرون گروپس

بسیاری از سرمایه گذاران در بروکر آرون نسبت به قوانین این بروکر اعتراض دارند و می گویند آرون از قیمت‌های جهانی استفاده نمی‌کند تا معاملات به نفع خودش تمام شود و به نوعی نوسانات قیمتی ایجاد می‌کند تا طرف مقابل ضرر بدهد. در حال حاضر برخی از مال‌باختگان به دنبال شکایت قضائی از آرون گروپس نیز بوده اند.

شرکت آرون گروپس با اینکه یک شرکت خارجی هست تا به امروز بالای ۱۶۰ پرونده شکایت ایرانی داشته که به گفته مدیرعامل شرکت، در تمامی پرونده‌ها برائت گرفته و وکلای شرکت در دادگاه‌های ایران جهت دفاع حضور یافته و به ادعای این بروکر با مستندات اثبات کرده‌اند که معاملات در جریان بوده و در بدترین حالت به یک پرونده حقوقی تبدیل شده، اما مشکلی برای بروکر ایجاد نکرده و گویا در نهایت بروکر تبرئه شده است.

طبق بررسی در بین کاربران ایرانی این بروکر امنیت مناسبی ندارد و به عنوان اسکم شناخته شده است. اما در مورد کاربران خارجی و بررسی نظرسنجی در بین آنها 88 درصد رضایت خود را اعلام کرده‌اند و از پشتیبانی فعال و کمیسیون و اسپرد پایین بروکر تشکر کرده‌اند.

حرف آخر – آرون گروپس آری یا خیر؟

در نهایت با توجه به حواشی بسیار زیاد این بروکر و کیس‌های متعدد شکایت حتی اگر به ادعای مدیر این شرکت بروکر تبرئه شده باشد نمی‌توانیم این بروکر را بروکر مناسب و امنی برای سرمایه‌گذاری ارزیابی کنیم. مخصوصا که رگولاتوری معتبری بر فعالیت این بروکر نظارت ندارد و بروکرهای بسیار بهتری برای کار در فارکس برای شما وجود دارد. 

مزایا

معایب

میانگین: 4.4 / 5. تعداد: 7