راه دیگر استفاده از میانگین متحرک استفاده از آنها به عنوان سطوح مقاومت و حمایت پویا است. دوست داریم آن را پویا بنامیم به دلیل اینکه مشابه خطوط حمایت و مقاومت افقی سنتی شما نیست.

آن‌ها همواره با توجه به قیمت‌های اخیر در حال تغییر هستند.

معامله گران بسیاری وجود دارند که به این میانگین‌های متحرک به عنوان حمایت یا مقاومت کلیدی نگاه می‌کنند. این معامله گران زمانی که قیمت پایین می‌رود، میانگین متحرک را می آزمایندیا اگر قیمت افزایش یافت و به میانگین متحرک رسید، می‌فروشند.

در اینجا نگاهی به نمودار ۱۵ دقیقه‌ای پوند بریتانیا/دلار آمریکا و ورود در 50 EMA

می‌اندازیم. بیایید ببینیم که آیا به عنوان حمایت یا مقاومت پویا خدمت می‌کند؟

به نظر می‌رسد واقعاً به خوبی نگاه داشته شده است! هر بار که قیمت نزدیک 50 EMA شد و آن را آزمایش کرد، به عنوان مقاومت عمل کرد و قیمت به پایین برگشت. شگفت انگیز است، نه؟

چیزی که شما باید در ذهن داشته باشید این است که اینها درست مثل خطوط حمایت و مقاومت معمولی هستند. این به این معنی است که قیمت همیشه کاملاً از میانگین متحرک بالا نمی‌روند. گاهی قبل از اینکه به جهت روند برگردند، کمی ماقبل آن می‌روند.

زمان‌هایی نیز وجود دارند که قیمت ماقبل آن کاملاً نابود می‌شود. کاری که برخی معامله گران انجام می‌دهند این است آنها روی دو میانگین متحرک وارد می‌شوند، و تنها زمانی که قیمت در وسط فضای بین دو میانگین متحرک است، خرید یا فروش می‌کنند.

می‌توانید این ناحیه را «محدوده» بنامید. بیابید نگاه دیگری به نمودار ۱۵ دقیقه‌ایGBP / USD بیاندازیم، ولی این بار اجازه دهید از میانگین‌های متحرک نمایی ۱۰ و ۲۰ استفاده کنیم.

از نمودار بالا می‌بینید که قیمت اندکی ماقبل ۱۰ میانگین متحرک نمایی تعدادی پیپ قرار می‌گیرد، به روند نزولی خود بعد از آن ادامه می‌دهد.

برخی معامله گران هستند که از استراتژی‌های روزانه مثل این استفاده می‌کنند. ایده این است که درست مثل نواحی حمایت و مقاومت افقی خود، این میانگین‌های متحرک باید مانند مناطق با زمینه‌های مورد منفعت خودتان تلقی شوند.

منطقه بین میانگین‌های متحرک بنابراین می‌تواند به عنوان محدوده‌ای از حمایت یا مقاومت در نگاه شود.

ورود به حمایت و مقاومت پویا

حالا میدانید که میانگین‌های متحرک می‌توانند به طور بالقوه به عنوان حمایت و مقاومت عمل کنند. با ترکیب تعدای از آنها، می‌توانید خودتان منطقهی خوب کوچکی داشته باشید. اما همچنین باید بدانید که آن‌ها می‌توانند بشکنند، مثل هر سطح حمایت و مقاومت دیگری!

اجازه دهید نگاه دیگری به EMA50  در نمودار ۱۵ دقیقه GBP / USD بیاندازیم.

در نمودار فوق، می‌بینیم که EMA50  به عنوان سطح مقاومت قوی برای مدتی که GBP / USD بارها و بارها بالا و پایین می‌رود. با این حال، همان طور که ما با جعبه رنگ قرمز مشخص کرده‌ام، قیمت در نهایت می‌شکند و به شدت بالا می‌رود. پس از آن قیمت بر می‌گردد و دوباره EMA50  را می‌آزماید، که ثابت می‌شود سطح حمایتی قوی است.

بنابراین اینجاست که شما آن را دارید.

میانگین‌های متحرک نیز می‌توانند به عنوان سطوح مقاومت و حمایت داینامیک عمل کنند. یک چیز خوب در مورد استفاده از میانگین متحرک این است که آنها همواره در حال تغییر هستند، که به این معنی است که تنها می‌توانید آن را روی نمودار خود بگذارید و لازم نیست که در گذشته به دنبال تعیین نقطه سطوح حمایت و مقاومت بالقوه باشید.

خطی که به احتمال زیاد نشان دهنده منطقه متحرک مورد علاقه شماست را میدانید. البته تنها مشکل این است که بدانید کدام میانگین متحرک را استفاده کنید.

میانگین = 5 / 5. | تعداد = 3