بازار نوظهور ارزهای دیجیتال در سالهای اخیر تبدیل به یکی از بزرگترین قطب‌های سرمایه گذاری در جهان شده است.

امروزه داشتن انواع ارز دیجیتال تقریبا تبدیل به یک ضرورت شده است.

در ایران نیز روز به روز علاقه به خرید و فروش و سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال در حال افزایش است.

گرما و شور و اشتیاق به کریپتو‌ها به دلیل فعالیت چندین صرافی ارز دیجیتال است که کار کاربران را تسهیل کرده اند.

در این نوشته به معرفی چند صرافی برتر ارز دیجیتال می‌پردازیم که ایرانیان می توانند به آنها اعتماد کنند و به معامله یا سرمایه گذاری در رمز ارزهای مختلف مشغول شوند.

کاربران ایرانی باید در انتخاب صرافی های ارز دیجیتال خارجی، دقت ویژه ای داشته باشند.

چرا باید کاربران ایرانی در انتخاب صرافی کریپتو، بیشتر دقت کنند؟

علاوه بر اینکه قبل از هر چیز، هر فرد فعال در بازار کریپتو باید در انتخاب صرافی دقت کند و از معتبر بودن و قانونی بودن صرافی مطمئن شود، کاربران ایرانی باید بیش از سایرین در این زمینه محتاط باشند.

این بازار علاوه به دلیل این‌که با پول مردم سروکار دارد حواشی بسیاری دارد. بسیاری از هکرها در تلاش برای هک صرافی‌های بزرگ هستند. صرافی‌های معتبر و بزرگ در دنیا گران‌ترین کارشناسان امنیت را برای امنیت سرورهای خود استخدام می‌کنند و اگر هم در معرض هک قرار گرفتند به خاطر حفظ اعتبار و برند خود هم شده پول مشتریان خود را از منابع مالی‌ قدرتمندی که دارند پرداخت می‌کنند. مثل اتفاقی که برای صرافی بایننس رخ داد.

اما صرافی‌هایی که از بنیه‌ی مالی کمتری برخوردارند طعمه‌ی بهترین برای هکرها هستند چون نتوانسته‌اند به اندازه‌ی کافی حفره‌های امنیتی خود را بپوشانند.

از طرف دیگر به دلیل تحریم ها بسیاری از صرافی‌های خارجیِ کریپتو خدماتی به ایرانیان ارائه نمی‌دهند و اگر ایرانیان، در صرافی‌های مشکل دار با ایران فعالیت کنند ممکن است سرمایه خود را در خطر بلوکه شدن قرار دهند.

از سوی دیگر در ایران چالش‌های حقوقی بسیاری وجود دارد. چندی پیش صرافی ایرانی کریپتولند که مشتریان بسیاری نیز داشت به دلیل اخلال در نظام اقتصادی کشور بسته شد و سینا استوی که مدیریت آن را برعهده داشت و کوین BRG را راه‌اندازی کرده بود دستگیر شد.

لذا برای سرمایه‌گذاری در این بازار باید دقت مضاعفی به خرج دهید و هر صرافی‌ای را انتخاب نکنید.

صرافی های برتر ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان

بسیاری از کاربران ایرانی تمایل به فعالیت در صرافی های خارجی دارند به دلیل اینکه این صرافی ها امکانات بیشتر و شفافیت مالی بهتری دارند.

اما کار در آنها می تواند برای کاربران ایرانی خطرناک هم باشد چون بسیاری از این صرافی ها اگرچه در ابتدا شرایط ثبت نام آسانی دارند ولی ممکن است در ادامه از کاربران ایرانی مدارک هویتی معتبر را طلب کنند و به بهانه تحریم‌ها پول کاربران ایرانی را بلوکه کنند.

مانند اتفاقی که در مورد صرافی Bittrex در سال ۲۰۱۷ رخ داد و مقادیر بالایی از سرمایه ایرانیان را مسدود کرد.

مشکل دیگر صرافی‌های خارجی این است که از ریال پشتیبانی نمی‌کنند و افراد باید به صورت دلاری یا با یک ارز دیجیتال مثل تتر واریز های خود را انجام دهند.

۵ مورد از کم خطرترین صرافی های کریپتوی خارجی برای ایرانیان به شرح زیر هستند:

صرافی بایننس Binance

اگر به دنبال یک صرافی برتر ارز دیجیتال می‌گردید بایننس، یکی از بهترین گزینه هاست؛ این صرافی به عنوان بزرگترین صرافی کریپتو در جهان شهرت دارد، با امنیت فوق العاده بالا و امکانات بی نظیر.

بایننس، بزرگترین صرافی کریپتو در جهان است که با وجود تحریم ها همچنان کاربران ایرانی زیادی دارد

صرافی بایننس به دلیل کارمزد های پایینِ معاملات و تنوع ارزهای دیجیتال آن، در بین ایرانی ها نیز طرفداران زیادی دارد البته چند بار به کاربران ایرانی اخطار داده است که به دلیل تحریم ها تمایلی به خدمات دهی به این کاربران را ندارد. ولی با این وجود کاربران ایرانیِ زیادی همچنان علاقه مند به خدمات متنوع باینس هستند.

ثبت نام در صرافی بایننس با تخفیف در کارمزد

صرافی کوینکس CoinEx

صرافی کوینکس به اندازه باینس شهرت ندارد ولی یک صرافی برتر ارز دیجیتال و یک گزینه عالی برای ایرانیان است چون هیچ مشکلی با ایرانیان ندارد و نیاز نیست مثل باینس، افراد با آی پی غیر ایرانی وارد این صرافی شوند. کوینکس از نظر کیفیت خدمات، کارمزد های پایین، تنوعِ رمز ارزها و بسیاری از مولفه های دیگر، رضایت مشتریان خود را جلب کرده و حتی برای کسب مقام صرافی برتر ارز دیجیتال، با باینس در رقابت است.

صرافی کوین بیس Coinbase

صرافی کوین بیس نیز یک صرافی برتر ارز دیجیتال است که در کشور آمریکا قرار دارد و میلیون ها کاربر از سراسر جهان دارد. کاربران ایرانی‌ای که از این صرافی استفاد می کنند نیز کم نیستند. کوین بیس در واقع علاوه بر اینکه یک صرافیِ کریپتو است یک کارگزاری و ارائه دهندۀ کیف پول کریپتو نیز هست و با حضور در این صرافی، دیگر نیاز به کیف پول شخصی نخواهید داشت. از نظر امنیت نیز بی نقص است و درصد بالایی از پول های مشتریان را به صورت آفلاین نگهداری می‌کند تا از هر گونه خطر هک در امان باشند.

صرافی یوبیت Yobit

اگر به دنبال یک صرافی برتر ارز دیجیتال می‌گردید بدون شک، صرافی یوبیت جزو گزینه های اولیه شما خواهد بود این صرافی، در بسیاری از جنبه های خدماتی و امنیتی رضایت بخش است و نیاز شما را در زمینه معامله، و تبدیل و نگهداری رمز ارزها به طور کامل تامین می‌کند.

یوبیت، یک صرافی کریپتوی معروفِ روسی با امکانات متنوع در سطح جهانی است

تنوع بالای کریپتو ها و کارمزد پایین از جمله مزایای صرافی یوبیت است. یوبیت یک صرافی روسیه ای است و مشکلی با کاربران ایرانی ندارد و خیلی از کاربران ایرانی در این صرافی، در حال فعالیت هستند. البته برخی کاربران، عقیده دارند که این صرافی خدمات خود را چندان آپدیت نمی‌کند.

صرافی کوکوین Kucoin

این صرافی نیز یکی از صرافی‌های محبوب و برتر خارجی در زمینه کریپتو هاست که امکانات متنوع و اَپ برای گوشی موبایل دارد البته تمامی صرافی های نامبرده بالا نیز از اپ اختصاصی برای تلفن همراه بهره مند هستند. ویژگی دیگری که این صرافی دارد به روز بودن آن است و پیوسته در حال افزودن امکانات و خدمات جدید به کاربران است.

5 صرافی برتر ارز دیجیتال ایرانی

توصیه می‌شود که اگر در داخل ایران زندگی می‌کنید از صرافی های داخلی استفاده کنید مزایای صرافی‌های داخلی این است که دارایی شما در معرض بلوکه شدن نیست، امنیت رضایت بخش و پشتیبانی از واریز و برداشت ریالی دارند ولی یک سری معایب نیز دارند از جمله تنوع کم رمز ارزها و محدودیت در میزان واریز و برداشت های ریالی. پنج مورد از بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی به شرح زیر هستند:

نوبیتکس

نوبیتکس یک صرافی برتر ارز دیجیتال ایرانی است و شاید بتوان گفت که بهترین صرافی ایرانی در این زمینه است دارای اپ اختصاصی و سایت حرفه ای برای خرید و فروش رمز ارزهاست، برای هر کاربر چند نوع کیف پول برای کریپتو های برتر ارائه می‌دهد و افراد می‌توانند با حجم‌های دلخواه، اقدام به خرید و فروش رمز ارز‌ها کنند، آنها را در صرافی نگهداری کنند یا به دیگر کیف پول‌های شخصی خود منتقل کنند. در این صرافی، در مورد واریز و برداشت های ریالی، محدودیت هایی وجود دارد و تنها رمز ارزهای معروف ارائه می‌شوند.

اکسیر

صرافی اکسیر نیز در سطح ایران یک صرافی برتر و قابل اعتماد است و دارای اپ موبایل و امکانات رضایت بخش است، پشتیبانی خوبی دارد و همچنین امکان معامله در حالت آزمایشی را برای مشتریان فراهم می‌کند که این امکان در کمتر صرافی ایرانی، دیده می‌شود.

والکس

والکس نیز یک صرافی کریپتوی ایرانی و پرطرفدار است. کارمزد مناسب معاملات،امنیت بالا،امکان معامله هم با ریال و هم با تتر از جمله مزایای این صرافی ایرانی است ولی تنوع پایین رمز ارزهای این صرافی، مورد انتقاد برخی از کاربران است.

رمزینکس

رمزینکس یک صرافی رو به رشد ایرانی است و نسبت به بسیاری از دیگر صرافی‌های داخلی از امکانات بهتر و بیشتری برخوردار است. اپ رمزینکس برای گوشی های هوشمند تا حدود زیادی نیاز کاربران را برطرف می‌کند.

سیتکس

سیتکس، یک صرافی ارز دیجیتال در ایران است که در مدتی بسیار کوتاه این عنوان را بدست آورد؛ این صرافی از سال ۱۳۹۹ شروع به فعالیت کرد و در این زمان کوتاه، اعتبار زیادی در بین کاربران ایرانی کسب کرده است و این رشد سریع، می‌تواند نشان‌گر تخصص و خدمات مناسب این صرافی ایرانی باشد.

میانگین = 0 / 5. | تعداد = 0