ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت

همانند آنچه در بخش قبل گفتیم، استفاده از سطوح فیبوناچی می‌تواند بسیار به طرز تفکر شخص وابسته باشد. با این حال، راه‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا شانس به سمت خود متمایل سازید.

در حالی که ابزار فیبوناچی بسیار مفید است، ولی نباید به تنهایی استفاده نمود.

تا حدودی مانند مقایسهٔ آن با فوق ستارهی اتحادیه ملی بسکتبال کوبی بریانت است. کوبی یکی از بهترین بازیکنان تمامی دوره‌ها است، ولی حتی وی نیز نمی‌توانست آن مقامها را به تنهایی کسب کند. او به کمی پشتیبانی نیاز دارد.

به طور مشابهی، ابزار فیبوناچی باید به صورت ترکیبی با ابزارهای دیگر استفاده شود. در این بخش، اجازه دهید آنچه تاکنون آموخته‌اید را اتخاذ کنیم و سعی کنیم آنها را برای کمک به خودمان به منظور تشخیص برخی مقدمه چینی‌های تجاری مطلوب با هم ترکیب کنیم.

کاملاً آماده‌اید؟ اجازه دهید آغاز به کار کنیم!

یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از ابزار فیبوناچی تشخیص سطوح حمایت و مقاومت بالقوه می‌باشد و مشاهدهی اینکه آیا آنها با سطوح فیبوناچی اصلاحی هم راستا هستند.

اگر سطوح فیبوناچی پیش‌تر، سطوح مقاومت و حمایتی باشند، و شما آنها را با دیگر مناطق قیمتی که بسیاری از دیگر معامله گران در حال تماشای آنها هستند، ترکیب بکنید، سپس شانس بالا رفتن قیمت در این مناطق بسیار بالاتر هستند.

بیایید به این مثال نگاه کنید که چگونه می‌توانید سطوح حمایت و مقاومت را با سطوح فیبوناچی ترکیب کنید. در زیر نمودار روزانه‌ای از دلار آمریکا – فرانک سوئیس (USD/CHF) ارائه می‌شود.

همان طور که مشاهده می‌کنید، اخیراً در روندی صعودی بوده است. به همه آن شمع‌های سبز نگاه کنید. شما هستید که تصمیم می‌گیرید که می‌خواهید از USD/CHF طولانی بهره ببرید.

۱۱ ژانویه برای نوسان کم و سقف قیمت در 1.0899 در تاریخ ۱۹ فوریه برای نوسان زیاد استفاده می‌کنید.

حال نمودار شما با این همه سطوح فیبوناچی بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

حالا که چارچوبی برای افزایش احتمال پیدا کردن ورودی یکپارچه‌ای داریم، می‌توانیم به سؤال «از کجا باید وارد شوید؟» پاسخ دهیم.

اگر نیم نگاهی به عقب کنید خواهید دید که قیمت 1.0510 سطح مقاومت خوبی در گذشته بوده و اتفاقاً با سطح اصلاحی 50٪ هم راستا است. حالا که آن شکسته است، می‌تواند به حمایت تبدیل شود و جای خوبی برای خرید باشد.

اگر در جایی اطراف سطح 50.0% فیبوناچی سفارش دهید، بسیار راضی خواهید بود!

لحظات بسیار متشنجی به خصوص در محک دوم سطح حمایت در ۱ آوریل ممکن است، وجود داشته باشند. قیمت تلاش کرد از سطح حمایت عبور کند، اما موفق به نزدیک شدن در زیر آن نمی‌شود. در نهایت، این جفت ارز نوسان بالای قبلی را شکستند و روند صعودی خود را ادامه دادند.

برای روند نزولی می‌توانید همین تنظیمات را هم انجام دهید. نکته این است که باید به دنبال سطوح قیمتی که در گذشته مورد توجه بوده‌اند، باشید. اگر در مورد آن فکر کنید، شانس بیشتری وجود دارد که قیمت از سطوح بالا رود.

چرا؟

اول، همان طور که قبلاً در دسته ۱ بحث کردیم، سطوح حمایت و مقاومت قبلی مناطق خوبی برای خرید یا فروش می‌باشند چرا که دیگر معامله گران نیز مانند عقاب به این سطوح چشم دوخته‌اند.

دوم، از آنجا که می دانیم بسیاری از معامله گران نیز از ابزار فیبوناچی استفاده می‌کنند، آن‌ها ممکن است به دنبال موقعیتی برای پرش در این سطوح فیبوناچی باشند.

در حالی که هیچ تضمینی وجود ندارد که قیمت از آن سطوح بالاتر خواهد رفت، حداقل می‌توانید در مورد تجارت خود مطمئن‌تر باشید.

در نهایت، در این اعداد قدرتی وجود دارد؟

به یاد داشته باشید که کلاً تجارت با احتمالات سر و کار دارد، اگر به آن دسته از معاملاتی که احتمال بالاتری دارند تعلق دارید، پس در دراز مدت شانس بهتری خواهید داشت که پیشرو گردید.

میانگین = 5 / 5. | تعداد = 5