هشدار! ایران بروکر نمی‌تواند مستقلا اعتبار این بروکر را تأیید کند.

در حال حاضر کار با این بروکر را توصیه نمی‌کنیم. اگر قصد افتتاح حساب در این بروکر داشتید از سرمایه‌گذاری مبالغ سنگین بپرهیزید.

نقد و بررسی بروکر آی‌ تی‌ بی‌ اف ایکس | ITBFX

بروکر آی‌تی‌بی در کشور سیشل، در آفریقا ثبت شده و رگولاتوری معتبری ندارد. در وب‌سایت بروکر اعلام شده که یک دفتر نیز در لندن تاسیس شده است که بررسی آن برای ما ممکن نیست؛ 

در ادامه به بررسی دیگر ویژگی‌های بروکر آی تی بی می‌پردازیم:

آیا بروکر پی‌سی‌ام امنیت لازم را داراست؟

همانطور که ذکر شد این بروکر صرفاً در سیشل ثبت شده است و رگولاتوری معتبر هیچ یک از نهادهای مالی را دریافت نکرده است؛ که همین نکته نشان از ضعف این بروکر است.

از مهم‌ترین دلایل نارضایتی کاربران و یا عدم تمایل به افتتاح حساب در این بروکر، مبالغ بالای مورد نیاز برای افتتاح حساب بوده که با توجه به عدم وجود رگولاتوری معتبر، ریسک سرمایه‌گذاری را افزایش داده است.

عدم وجود اطلاعات درانجمن‌های معتبر بازار فارکس

یکی از انجمن‌های معتبر بین‌المللی جهت ارزیابی عملکرد بروکرهای مختلف و دریافت نظرات کاربران واقعی بروکرها و دیگر تریدرهای بین‌الملی، انجمن ارتش صلح فارکس (https://www.forexpeacearmy.com/) است؛ که وجود صفحات جداگانه بروکرها در این سایت نشان از فعالیت بین‌المللی آن‌ها داشته و امکان بررسی تجربه کاربران و نظرسنجی از دیگر تریدرها نیز وجود دارد.

اما متاسفانه ما موفق به یافتن صفحه این بروکر در این انجمن نشدیم و این موضوع نشانه خوبی ارزیابی نمی‌شود؛ زیرا بدین معناست که بروکر در بین تریدرهای بین‌المللی شناخته شده نیست و شهرت چندانی ندارد.

بیشترین حجم ترافیک ورودی این وبسایت مربوط به ایران است!

یکی از شاخص‌های بررسی یک وب سایت، رتبه الکسای آن سایت است که به راحتی قابل دسترسی است.

طبق بررسی نتایج الکسای سایت بروکر پی‌سی‌ام،  78 درصداز حجم ترافیک دریافتی از کشور ایران است.

این گزارش نشان می‌دهد که بروکر ITBFX از شهرت جهانی برخوردار نبوده و دیگر کشورها تمایل زیادی به استفاده از این بروکر نداشته‌اند.

جامعه هدف این بروکر به طور کلی مشتریان ایرانی است که در مارکت فارکس به این معناست که این بروکر نتوانسته فعالیت خود را سایر کشورهای دنیا مخصوصا کشورهایی که قوانین سخت‌گیرانه‌ای در رابطه با مسائل مالی دارند گسترش دهد؛

ITBFX در کشور افغانستان نیز تبلیغات زیادی کرده است؛ در وب‌سایت خود بروکر نیز ذکر شده که برای مشتریان ایرانی و افغانی پشتیبانی دائمی و کاملاً فارسی در دسترس قرار گرفته است.

انواع حساب بروکر آی تی بی اف ایکس

آی‌تی‌بی سه نوع حساب متفاوت برای انواع معاملاگران ارائه کرده است.

  • اولین حساب، حساب استاندارد بوده که حداقل دپازیت آن 100 دلار است و امکان معامله 10 جفت ارز، CFD 40 سهام بین‌المللی، فلزات، نفت و یازده ارز دیجیتال وجود دارد. کمیسیون و سواپ این نوع حساب صفر است.
  • حساب دیگر این بروکر که متفاوت از سایر بروکرهاست، حساب سهام است و برای تریدرهایی است که فقط تمایل به معامله سهام شرکت‌های بین‌المللی مانند آدیداس، استون مارتین، بی‌ام‌و و ….. را دارند، که نیاز به حداقل دپازیت 50000 دارد و اسپرد آن 0.1 پیپ است.
  • آخرین نوع حساب بروکر آی‌بی‌تی، حساب پرو است که به حداقل دپازییت 100000دلار نیاز دارد و امکان معامله بر تمام موارد ذکر شده را به صورت همزمان برای تریدر فراهم می‌آورد.

این بروکر پشتیبانی کاملاً فارسی دارد. روش واریز و برداشت ریالی نیز برای مشتریان ایرانی تعبیه شده است. پلتفرم معاملاتی بروکر آی‌تی‌بی، متاتریدر 5 است .

میانگین: 4.2 / 5. تعداد: 5

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات