شرکت MetaQuotes یک توسعه دهنده پیشرو از نرم افزارهای معاملاتی مالی است که فعالیت خود را از سال 2000 آغاز کرده است. این شرکت پلتفرم و نرم افزار متاتریدر را که از جمله معروف ترین و پرکاربردترین پلتفرم معاملاتی است برای مبادلات، کارگزاران و بانک ها طراحی نموده است. می توان در کشورهای مختلف جهان به نمایندگی های معتبر این شرکت جهت دستیابی به نرم افزارهای متاتریدر دسترسی داشت. 

تاریخچه طراحی نرم افزار متاتریدر توسط شرکت متاکوتس 

شرکت متاکوتس نرم افزارهای معاملاتی محبوبی را طراحی نموده، که ساده ترین و اولین این پلتفرم های معاملاتی FX Charts نام داشت که در زمان خودش انقلابی در تولید نرم افزارهای معاملاتی و آنالیز محسوب می‌شد. 

پس از آن این شرکت به سمت تولید نرم افزار محبوب و معروف متاتریدر رو آورد. اولین تجربه موفقیت آمیز شرکت متاکوتس در طراحی پلتفرم متاتریدر منجر شد تا این شرکت توسعه بیشتر محصولات خود را در پیش گیرد. به گونه ای که اولین پلتفرم متاتریدر خود را با زبان برنامه نویسی جدید MQL  وارد بازار کرد. این اتفاق منجر شد تا معامله گران به جای استفاده از ربات های خودکار در تجارت های مالی، به سراغ استفاده از نرم افزارهای متاتریدر روند. 

در سال 2003 اولین برنامه های تجاری موبایل با نام های  MetaTrader CE و MetaTrader برای Palm توسط شرکت متاکوتس منتشر شد. این نسخه های موبایلی نرم افزار متاتریدر موفق شدند به میزان قابل توجهی تعداد معامله گران را جهت استفاده از پلتفرم های جدید افزایش داده و علاقه بازارهای مالی را  به استفاده از محصولات نرم افزاری MetaQuotes افزایش دهند.

در سال 2005 پلتفرم متاتریدر 4 توسط شرکت متاکوتس طراحی و وارد بازار شد. این پلتفرم جدید کاملا معماری خاصی داشت و از زبان برنامه نویسی جدید MQL4 نیز پشتیبانی می کرد. این پلتفرم نسل 4 استفاده از تجارت الگوریتمی را برای تمام معامله گران جهان در دسترس قرار داد. پس از انتشار خبر طراحی خاص و منحصر به فرد نرم افزار متاتریدر 4، نرم افزارهای این شرکت به سرعت در سراسر جهان شهرت یافته و در بازارهای مالی مختلف از جمله فارکس مورد استفاده قرار گرفتند. 

در نهایت شرکت متاکوتس با یک پیشرفت عالی، سیستم نرم افزاری تجاری متاتریدر 5 را در سال 2010 وارد بازار کرد. این سیستم نرم افزاری به تریدرها اجازه می دهد که به راحتی نمادهای بازار فارکس، سهام و کالا را در بازارهای مالی به فروش برسانند. در اصل نرم افزار متاتریدر 5 آخرین تکنولوژی نرم افزارهای معاملاتی را در خود جای داده است. 

این محصول میلیون ها تریدر را از سراسر جهان به سمت خود جذب کرده است و حتی نسبت به سیستم عامل های نسل قبل شرکت متاکوتس کاربردی تر و قابل اعتمادتر است. در اصل باید بگوییم هر نسل از متاتریدر هایی که توسط این شرکت طراحی و وارد بازار شدند، از ویژگی های خاصی برخوردار بودند که در ادامه به مقایسه آنها خواهیم پرداخت. 

 مقایسه نرم افزارهای متاتریدر 4 و 5 شرکت متاکوتس 

هر یک از نرم افزارهای متاتریدر 4 و 5 دارای ویژگی های خاصی هستند که معامله گران زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. از جمله مهمترین ویژگی های این دو نرم افزار متاتریدر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: 

متاتریدر 4

متاتریدر 5

با این تفاسیر باید بگوییم نرم افزار متاتریدر 4 با وجود قدیمی تر بودن و آسان تر بودن، از مکمل های بیشتری پشتیبانی می کند و به همین دلیل نسبت به متاتریدر 5 هنوز در بازارهای مالی محبوبیت بیشتری را به خود اختصاص داده است. در حالی که پلتفرم متاتریدر 5 نیز با داشتن ویژگی های دیگر یک پلتفرم حرفه ای برای معاملات بازار بورس به شمار می رود. 

دلایل استفاده از پلتفرم های متاتریدر برای معاملات 

افرادی که تمایل دارند از نرم افزارهای متاتریدر برای انجام معاملات خود استفاده کنند، دلایل خاصی دارند از جمله مهمترین این دلایل باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

  • قابلیت مرور کردن تریدهای قبلی 
  • دانلود و نصب آسان متاتریدرها 
  • قابلیت انجام تنظیمات برای استفاده از متاتریدر
  • امکان پیگیری نوسانات قیمت و نمودارها 
  • قابلیت انجام اتوماتیک معاملات و بارگذاری اسکریپت 
  • قابلیت های تجاری بالا 
  • داشتن معاملات هدفمند و برنامه ریزی شده 
  • تنظیمات ساده استفاده از نرم افزار متاتریدر
پرسش‌های متداول

شرکت MetaQuotes یک توسعه دهنده پیشرو از نرم افزارهای معاملاتی مالی است که فعالیت خود را از سال 2000 آغاز کرده است. این شرکت پلتفرم و نرم افزار متاتریدر را که از جمله معروف ترین و پرکاربردترین پلتفرم معاملاتی است برای مبادلات، کارگزاران و بانک ها طراحی نموده است

در سال 2005 پلتفرم متاتریدر 4 توسط شرکت متاکوتس طراحی و وارد بازار شد. این پلتفرم جدید کاملا معماری خاصی داشت و از زبان برنامه نویسی جدید MQL4 نیز پشتیبانی می کرد. 

با این تفاسیر باید بگوییم نرم افزار متاتریدر 4 با وجود قدیمی تر بودن و آسان تر بودن، از مکمل های بیشتری پشتیبانی می کند و به همین دلیل نسبت به متاتریدر 5 هنوز در بازارهای مالی محبوبیت بیشتری را به خود اختصاص داده است. در حالی که پلتفرم متاتریدر 5 نیز با داشتن ویژگی های دیگر یک پلتفرم حرفه ای برای معاملات بازار بورس به شمار می رود. 

میانگین = 5 / 5. | تعداد = 1