در حال حاضر، میدانید که چگونه روند را با رسم در برخی میانگین‌های متحرک در نمودار خودتان تعیین کنید. همچنین باید بدانید که میانگین‌های متحرک می‌تواند به شما در تعیین اینکه چه زمانی روند رو به پایان و معکوس است، کمک کند.

همه آنچه باید انجام دهید این است در چند میانگین متحرک در نمودار خودتان بپرید، و منتظر تاقی بمانید. اگر میانگین‌های متحرک از روی یکدیگر عبور کنند، می‌تواند به این معنی باشد که به‌زودی روند در حال تغییر است، درنتیجه این شانس را به شما می‌دهد که ورودی بهتری بگیرید.

با داشتن ورودی بهتر، این شانس رادارید که پیپ‌ها را در کیسه قرار دهید!

بیایید نگاه دیگری به نمودار روزانهٔ USD / JPY  برای کمک به توضیح تجارت متقاطع میانگین متحرک بیندازیم.

از حوالی ماه آوریل تا ژوئیه، این جفت ارز در روند صعودی خوبی بود. در حوالی 124.00 ماکسیمم درخواست آن بود، قبل از به آرامی سیر نزولی پیش گیرد. در اواسط ماه ژوئیه، می‌بینیم که SMA 10 از زیر SMA 20 عبور کرد.

و بعد چه اتفاقی افتاد؟

روند نزولی خوب!

اگر در تقاطع میانگین متحرک، فروش کرده بودید، برای خود هزارها پیپ ساخته بودید.

البته، هر معامله‌ای برنده هزار پیپ نخواهید بود. برنده صد پیپ، یا حتی برنده 10 پیپ خواهد بود.

می‌توانستید بازنده باشید، که بدان معنی است که باید چیزهایی مانند جایی که باید حد ضرر خود را قرار دهید یا زمانی که کسب سود کنید را در نظر گیرید. نمی‌توانید بدون برنامه بپرید وسط!

کاری که برخی از معامله گران انجام می‌دهند این است که کل موقعیت خود به محض ایجاد تقاطع جدید یا به محض اینکه قیمت مخالف موقعیت مقدار مقدری از پیپها حرکت کرده است، می‌فروشند.

این چیزی است که هاک در سیستم HLHB انجام می‌دهد. او نیز زمانی که تقاطع جدید ایجاد می‌شود، خارج می‌شود، اما همچنین دارای حد ضرر ۱۵۰ پیپ در صورت لزوم است. دلیل این کار این است که نمی‌دانید که تقاطع بعدی کی خواهد بود. ممکن است در نهایت به خودتان صدمه بزنید اگر بیش از حد صبر کنید!

چیزی که در مورد سیستم تقاطع باید ملاحظه کنید این است که در حالی که به خوبی در محیط متغییر و/یا روندی کار می‌کنند، به خوبی در زمانی که قیمت در نوسان است، کار نمی‌کنند.

با میلیونها سیگنال متقاطع ضربه خواهید دید و می‌توانید خودتان را در حال متوقف شدن چندین بار قبل از اینکه روند را دوباره بگیرید، در یابید.

میانگین = 5 / 5. | تعداد = 3