تکنیک تعیین حد ضرر با استفاده از فیبوناچی

شاید درست به اندازهٔ اهمیت دانستن مکان ورود به معامله با کسب سود، بهمان اندازه دانستن حد ضرر نیز مهم باشد.

نمی‌توانید فقط بر اساس سطح فیبو و بدون داشتن علامتی برای خروج از معامله، وارد معامله شوید. حساب کاربری شما در شعله‌های آتش فرو خواهد رفت و شما همیشه فیبوناچی را لعن و نفرین خواهید نمود.

در این درس، چندین تکنیک برای تنظیم حد ضرر هنگامیکه تصمیم می‌گیرید از سطوح قابل اعتماد فیبوناچی استفاده نمایید، یاد می‌گیرید.

این‌ها راه‌های ساده‌ای برای تنظیم ضرر و منطق نهفته پشت هر روشی هستند.

روش اول این است که حد ضرر خود را ماقبل سطح بعدی فیبوناچی تنظیم نمایید.

اگر شما برنامه ریزی می‌کردید که در سطح فیبو 38.2% وارد معامله شوید، حد ضرر را آن سوی سطح 50% قرار می‌دهید.

اگر احساس کردید که سطح 50% مایل است قیمت را نگه دارد، پس می‌توانید حد ضرر را ماقبل از سطح 61.8% قرار می‌دهید و به همین ترتیب عمل می‌کنید ساده است، درسته؟ اجازه دهید نگاه دیگری به نمودار ۴ ساعته EUR / USD که به شما در درس فیبوناچی اصلاحی نشان داشتیم، بیاندازیم.

اگر شما در سطح 50٪ فروش کرده بودید، می‌توانستید حد ضرر خود را ماقبل سطح فیبو 61.8٪ قرار دهید.

استدلال پشت این روش تنظیم توقف این است که شما معتقدید که سطح 50٪ به عنوان نقطه مقاومت، قیمت را نگه می‌دارد. بنابراین، اگر قیمت برخلاف تصور ما از این نقطه بالاتر رفت، نظر شما در تجارت باطل می‌شود.

مشکل با این روش تنظیم حد ضرر این است که کاملاً وابسته به این است که ورودی کاملی داشته باشید.

تنظیم حد ضرر ماقبل سطح فیبوناچی اصلاحی بعدی، فرض می‌کند که واقعاً اطمینان دارید که ناحیه حمایت یا مقاومت قیمت را باز می‌دارد و همان طور که زودتر اشاره کردیم، استفاده از ابزار ترسم، (علم) دقیق نیست.

بازار ممکن است به سرعت بالا رود، و به حد ضرر شما برسد، و در نهایت به مسیر شما برگردد. در این زمان به گوشه‌ای خواهید رفت و سر خود را به دیوار می‌کوبید.

فقط به شما هشدار می‌دهیم که این امر ممکن است گاهی چندین بار در یک ردیف رخ دهد، بنابراین مطمئن شوید که حد ضرر خود را سریعاً ایجاد کردید و اجازه دهید موقعیت‌های برنده شما در امتداد این روند حرکت کنند. این بهترین حالت ممکن استفاده از این نوع روش حد ضرر برای کوتاه مدت (معاملات روزانه) است.

حال، اگر می‌خواهید که کمی امن‌تر باشید، راه دیگر برای تنظیم حد ضرر، جایگذاری آن در ماقبل نوسان بالا یا پایین اخیر می‌باشد.

این نوع از جایگذاری حد ضرر فضای بیشتری برای نفس کشیدن به تجارت شما می‌دهد و به شما شانس بهتری خواهد داد تا بازار در جهت منفعت شما گام بردارد.

اگر قیمت بازار از سویینگ بالا یا پایین بالاتر رفت، ممکن است اشاره به آن باشد که تغییر روند قبلاً در این محل رخ داده است. این بدین معناست که ایده یا تنظیمات تجارت شما قبلاً باطل شده‌اند و برای ورود به خط سیر خیلی دیر شده است.

تنظیم حد ضررهای بزرگ‌تر احتمالاً بهترین حالت برای معاملات دراز مدت، معاملات نوع نوسانی باشد، و همچنین می‌توانید این کار را با روش «مقیاس گذاری، که بعداً توضیح داده خواهد شد، ترکیب نمایید. همچنین باید به یاد داشته باشید که با حد ضرر بزرگ‌تر، اندازه موقعیت خود را باید متناسب و به راین اساس تنظیم کنید.

اگر تمایل به معامله با همان اندازه موقعیت دارید، ممکن است زیان زیادی متحمل شوید، به خصوص اگر در یکی از سطوح فیبو قبلی وارد شوید.

این نیز می‌تواند منجر به نسبت‌های سود به ضرر نامطلوبی شود، همان طور که ممکن است حد ضرر گسترده‌ای داشته باشید که با سود شما متناسب نباشد.

بنابراین کدام راه بهتر است؟

حقیقت این است که درست مانند ترکیب ابزار اصلاحی فیبوناچی با حمایت و مقاومت، خطوط روند، و الگوهای شمعی برای پیدا کردن ورود بهتر، این امر می‌تواند بهترین استفاده از دانش شما از این ابزارها برای تجزیه و تحلیل محیط فعلی به منظور کمک به شما برای برگزیدن نقطه خوب حد ضرر باشد.

تا آنجا که ممکن است، نباید فقط منحصر به نقاط حمایت و مقاومت فیبو به عنوان پایه‌ای برای تعیین حد ضرر تکیه نمایید.

به یاد داشته باشید، جایگذاری حد ضرر چیز مطمئنی نیست، اما اگر بتوانید احتمالات را با ترکیب چندین ابزار بیشتر کنید، می‌تواند به شما در تعیین نقطه خروج بهتر، فضای معاملاتی بیشتر برای نفس کشیدن، و احتمالاً نسبت سود به زیان بهتر کمک کند.

خلاصه‌ای از ابزار فیبوناچی

سطوح اصلاحی فیبوناچی کلیدی که چشم‌ها باید همواره به آن خیره باشند، این مواردند:

23.6٪

38.2٪

50.0٪

61.8٪

76.4٪

به طور معمول اینها سطوح در تنظیمات پیش فرض هر نرم افزار فیبوناچی گنجانده می‌شوند. اگر نرم افزار تجاری شما دارای ابزار فیبو نباشد (جای نگرانی نیست) ماشین حساب فیبوناچی داریم که تمام کارها را برای شما انجام می‌دهد.

معامله گران از سطوح اصلاحی فیبوناچی به عنوان حمایت و مقاومت بالقوه استفاده می‌کنند. از آنجایی که بسیاری از معامله گران این سطوح مشابه را تماشا می‌کنند و سفارش‌های خرید و فروش خود را روی آنها برای وارد کردن تجارت یا جایگذاری حد ضرر انجام می‌دهند،

سطوح حمایت و مقاومت ممکن است به پیشگویی کامبخشی تبدیل شوند. سطوح گسترش فیبوناچی کلیدی 38.2٪، 50٪، 61.8٪، 100٪، 138.2٪ و 161.8٪ هستند.

معامله گران از سطوح گسترش فیبوناچی به عنوان مناطق بالقوه حمایت و مقاومت برای تعیین اهداف سود استفاده می‌کنند. مجدداً، از آنجا که بسیاری از معامله گران در حال تماشای این سطوح هستند و سفارشات خرید و فروش را برای کسب سود روی آنها قرار می‌دهند، این ابزار تمایل به برآورده کردن انتظارات کامبخش دارند.

به منظور اعمال سطوح فیبوناچی روی نمودار شما، نیاز به شناسایی نقاط نوسان پایین و بالا دارید. نوسان بالا (swing high) شمعدانی با حداقل دو سقف شمع چپ و راست پایین‌تر در طرفینش است. سویینگ پایین (swing low) شمعدانی با حداقل دو سقف شمع چپ و راست بالاتر در طرفینش است.

از آنجا که بسیاری از معامله گران از ابزار فیبوناچی استفاده می‌کنند، این سطوح تمایل به تبدیل به سطوح حمایتی و مقاومتی کامبخش (قابل اطمینان) یا نواحی مورد علاقه می‌شوند.

هنگام استفاده از ابزار فیبوناچی، احتمال موفقیت می‌تواند در زمان استفاده از ابزار فیبوناچی با دیگر سطوح حمایت و مقاومت، خطوط روند و الگوهای شمعی برای تشخیص لحظه ورود و حد ضرر افزایش یابد.

 

میانگین = 4 / 5. | تعداد = 4