چطور بفهمیم بازار فقط یک اصلاح در پیش دارد یا تغییر روند؟

trend-retracement

آیا تا به حال در این وضعیت بوده‌اید؟

در این قسمت از سری مقالات آموزش فارکس، به بررسی (اصلاح و تغییر روند) می‌پردازیم. با ایران بروکر در این مقاله همراه باشید.

توصیه می‌کنیم مقاله قبلی (بازار محدوده (یا خنثی) چیست؟ ) را مطالعه بفرمایید.

به نظر می‌رسد قیمت در حال افزایش باشد و زمان مناسب برای اقدام به خرید است. اشتباه فکر کرده‌اید!

با «اصلاح قیمت» مواجه شده‌اید!

هیچ کس دوست ندارد با «اصلاح قیمت» برخورد کند اما، متاسفانه، اتفاق می افتد.

چرا؟ در مثال بالا، معامله گر موفق به تشخیص تفاوت بین اصلاح و بازگشت نشد. به جای صبر و دنبال کردن روند نزولی، معامله گر معتقد بود که بازگشت در راه است.

در این درس، ویژگی‌های اصلاح و بازگشت را یاد می‌گیرید، چگونه آنها را تشخیص دهید، و چگونه از خودتان در برابر سیگنال‌های نادرست محافظت کنید. اصلاح چیست؟ اصلاح به صورت حرکت موقت قیمت بر خلاف روند تثبیت شده است. به عبارت دیگر، قیمت بر خلاف روند حرکت می‌کند اما بر می‌گردد تا روند را ادامه دهد.

بازگشت چیست؟

بازگشت به صورت تغییر در روند کلی قیمت تعریف می‌شود. هنگامی که روند صعودی تبدیل به روند نزولی می‌شود، بازگشت اتفاق می افتد. هنگامی که روند نزولی تبدیل به روند صعودی می‌شود نیز بازگشت رخ می‌دهد. با استفاده از مثال بالا، بازگشت این شکلی است.

چه باید کرد؟ هنگام مواجهه با اصلاح یا باز گشت احتمالی، سه گزینه دارید:

۱. اگر در یک موقعیت هستید، و آن را حفظ کنید، ممکن است معلوم شود که اصلاح در کار نبوده و یک بازگشت دراز مدت است. این حالت

می‌تواند منجر به ضرر شود.

۲. می‌توانید موقعیت خود را ببندید و اگر قیمت دوباره شروع به حرکت با روند کلی کند دوباره وارد شوید. البته اگر قیمت به شدت در یک جهت حرکت کند می‌تواند فرصت معامله از دست برود. اگر تصمیم به ورود دوباره بگیرید پول کارمزد هم هدر می‌رود.

۳. می‌توانید کلاً آن موقعیت را ببندید. این حالت می‌تواند با توجه به اتفاقات بازار منجر به سود یا زیان شود. از آنجا که بازگشت می‌تواند در هر زمانی رخ دهد، انتخاب بهترین گزینه همیشه آسان نیست. به همین دلیل استفاده از نقاط توقف زبان می‌تواند روش مدیریت ریسک مناسبی باشد.

می‌توانید از آن برای محافظت از سود خود استفاده کنید و مطمئن شوید که اگر بازگشت بلند مدت اتفاق افتد همیشه چند پیپ برنده می‌شوید.

میانگین: 5 / 5. تعداد: 2

فهرست

این درس بخشی از سلسله دروس گام به گام و رایگان «ایران بروکر» بود. برای مشاهده درس‌ها به صورت کامل به مدرسه فارکس مراجعه کنید.

از لینک‌های زیر می‌توانید به درس قبل یا بعد بروید.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات