تعدادی استراتژیهای معاملاتی وجود دارند که در اطراف استفاده از میانگین متحرک ساخته می‌شوند. در درسهای زیر، به شما می‌آموزیم:

  1. چگونه از میانگین متحرک برای تعیین روند استفاده کنید
  2. چگونه نقاط تقاطع میانگین‌های متحرک را با سیستم تجاری خود ترکیب کنید
  3. چگونه میانگین‌های متحرک می‌توانند به عنوان حمایت و مقاومت پویا استفاده شوند

زمان زنگ تفریح است! نموداری پیدا کنید و شروع به بازی با برخی میانگین متحرک کنید! انواع مختلفی را امتحان کنید و سعی کنید با دوره‌های مختلف آزمایش کنید. در زمان مناسب، در خواهید یافت که کدام میانگین متحرک بهترین کاربر را برای شما دارد.

یک راه مطبوع برای استفاده از میانگین‌های متحرک، کمک به شما برای تعیین روند است.

ساده‌ترین راه این است که یک میانگین متحرک را روی نمودار رسم کنید. زمانی که نوسان قیمت تمایل به ماندن در بالای میانگین را دارد، این سیگنال را می‌دهد که قیمت در روند صعودی کلی است. اگر نوسان قیمت تمایل به ماندن در زیر میانگین را دارد، سپس نشان می‌دهد که در روند نزولی خود است.

مشکل این روش این است که خیلی ساده است. بیایید بگوییم که USD / JPY در روند نزولی بوده است، ولی گزارش خبری بروز می‌کند و موجب نوسان بالایی می‌شود.

مشاهده می‌کنید که حال قیمت بالای میانگین متحرک است. پیش خودتان فکر می‌کنید: به نظر می‌رسد این جفت ارز برای تغییر جهت است. وقت خرید آن است!

پس آن کار را می‌کنید. یک بیلیون (میلیارد) از آن واحد می‌خرید چرا که مطمئنید USD / JPY بالا می‌رود.

بله، شما فریب خوردید! چنان که به نظر می‌رسد معامله گران به اخبار واکنش نشان دادند ولی روند ادامه می‌یابد و قیمت به سیر نزولی خود ادامه می‌دهد.

آن چه که برخی معامله گران انجام می‌دهند (و آنچه ما پیشنهاد می‌کنیم شما نیز انجام دهید) این است که چندین میانگین متحرک در نمودار خود به جای فقط یک میانگین رسم می‌کنند. این کار به آنها سیگنال واضح‌تر از این مطلب می‌دهد که آیا این جفت ارز روند رو به بالا یا رو به پایین بسته به سفارش میانگین‌های متحرک دارد. اجازه دهید توضیح دهیم.

در روند رو به بالا، میانگین متحرک «سریع‌تر» باید بالاتر از میانگین متحرک «آهسته‌تر» باشد و برای روند نزولی، بالعکس. مثلاً، اجازه دهید بگوییم دو میانگین متحرک داریم: میانگین متحرک ۱۰ دوره‌ای و میانگین متحرک ۲۰ دوره‌ای، در نمودار چنین به نظر می‌رسد:

 

در بالا نمودار روزانه USD / JPY است. در طول روند صعودی، ۱۰SMA بالای ۲۰SMA است. همان طور که می‌بینید، می‌توانید از میانگین‌های متحرک برای کمک به نشان دادن اینکه آیا جفت ارز روند صعودی یا نزولی دارند، استفاده کنید. ترکیب این نمودار با دانش خود در مورد خطوط روند، می‌تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید که آیا پیش روید یا ارز را بفروشید.

همچنین می‌توانید با قرار دادن بیش از دو میانگین متحرک در نمودار خود را امتحان کنید. فقط تا زمانی که خطوط به ترتیب هستند (سریع‌ترین به کندترین در یک روند صعودی، کندترین به سریع‌ترین در یک روند نزولی)، سپس می‌توانید بگویید که آیا این جفت ارز در روندی صعودی یا در روندی نزولی است.

میانگین = 5 / 5. | تعداد = 3